Slider

Kto pyta nie błądzi…

Z pewnością masz dużo pytań dotyczących czarteru jachtu. Zachęcamy do kontaktu z nami, najlepiej telefonicznego. Jeśli jednak wolisz najpierw samemu poczytać, to przygotowaliśmy podstawowy zestaw pytań, które zazwyczaj zadają nam nasi klienci. Mamy nadzieję, że okażą się pomocne.

Kto może jechać na żeglarskie wakacje?

Ty i Twoja paczka przyjaciół! Młodsi, starsi, przyjaciele, rodzina z dziećmi. Żeglarstwo jest dla wszystkich!

Jak wygląda typowy dzień na jachcie?

Typowy dzień wygląda tak:
Jeśli stoicie w zatoce na kotwicy. Super jest zacząć dzień od kąpieli w morzu, a następnie zjeść śniadanie na zewnątrz jachtu delektując się widokami. Po śniadaniu czas na sprzątanie i przygotowanie jachtu do wypłynięcia. W trakcie żeglowania z punktu A do punktu B można stanąć gdzieś zatoce na kąpiel i lekki lunch, a do miejsca docelowego zawitać po południu. Jeżeli miejscem docelowym jest port, to dobrze jest się przejść, zrobić brakujące zakupy, rozejrzeć się za fajną knajpką na wieczór. No właśnie, a wieczorem zawsze warto wybrać się do knajpki, by skosztować lokalnych przysmaków.

Jeżeli stoicie w porcie. Można zacząć dzień od pysznej kawy w klimatycznej kafeterii. Następnie można zrobić zakupy na lokalnym targu i wrócić na jacht na śniadanie, jeśli nie spożyliśmy go w kafejce 🙂 Po wypłynięciu, zanim dotrzemy do miejsca docelowego można stanąć na kąpiel i lunch w jakiejś fajnej zatoce. Jeśli miejscem docelowym jest zatoka, to wieczorem znów można wskoczyć do wody, a później zjeść kolację na jachcie delektując się otoczeniem. Można też wybrać się pontonem na brzeg jeśli sprzyja spacerom lub jest plaża. Jeśli docelowo trafimy do portu, to tak jak powyżej można zwiedzić okolicę, zrobić zakupu, odwiedzić sklepy z rękodziełem, a wieczorem udać się do knajpki.

Czy muszę się znać na żeglarstwie i mieć patent?

Nie, nie musisz. Jacht poprowadzi doświadczony skipper. Jak będziecie chcieli, to możecie zgłębiać wiedzę żeglarską, ale nie ma takiego przymusy. Z „musów”, to… musicie wypocząć!

Jak wybrać jacht, skoro się na tym nie znam?

Zadzwoń do nas. Powiesz nam kto jedzie, ile osób, czy są wśród Was dzieci (jak małe/duże), czy już żeglowaliście…. Tobie jacht ma się po prostu podobać, a my zadbamy o to żeby był jak najbardziej komfortowy dla Ciebie i Twojej paczki przyjaciół.

Co ze sobą zabrać?

To zależy gdzie i kiedy jedziesz… Długo by o tym pisać, gdyż rejonów jest dużo, a pływa się po nich w różnych porach roku… Omówimy to z pewnością przy okazji rozmowy o akwenie i jachcie. Najważniejszą sprawa – NIE PAKUJ rzeczy do twardych plastikowych walizek! Po wypakowaniu ubrań do szafy z taką walizką nie ma co zrobić… Wystarczy torba z usztywnionym dnem na kółkach. Składa się ją na płasko i jest spokój. Poza tym zabierz ze sobą uśmiech, otwartość na nowych ludzi, nowe smaki, kolory i przeżycia 🙂 No dobra, misia też możesz wziąć…

Czy na jachcie jest pościel, naczynia i ręczniki?

To zależy. Na wszystkich jachtach bez wyjątku jest w pełni wyposażona kuchnia. Wyposażona w sprzęty (kuchenka gazowa, piekarnik) i w naczynia (talerze, sztućce, kubki, garnki…). Pościel i ręczniki są na standardzie na wszystkich jachtach na morzach tropikalnych (Karaiby, Seszele, Tajlandia…), w Europie pościel jest na standardzie w Chorwacji i Grecji, a we Włoszech, Hiszpanii i Francji trzeba za nią dopłacać. Za ręczniki w Europie trzeba w większości przypadków dopłacać, choć są armatorzy, którzy oferują je bez dopłaty. O wszystkim informujemy na etapie proponowania jachtów.

Czy na jachcie są gniazdka 230V? Można naładować komputer i telefon?

Są, ale mogą nie działać… Z jachtami jest tak, że prąd 230V jest wtedy, gdy jacht jest podłączony kablem do prądu na brzegu. Jeśli nie jest, to działa jedynie gniazdko na wtyczkę typu zapalniczka samochodowa. Są jachty, które mają generator prądu i wtedy prąd w „normalnych” gniazdkach jest wtedy, kiedy generator jest włączony, czyli w praktyce cały czas 🙂

Kto to jest skipper?

Skipper, to osoba prowadząca jacht, mająca do tego uprawnienia, odpowiednie doświadczenie i wiedzą. Poza tym, to przewodnik po akwenie, po którym będziecie pływać. Zna miejsca warte zobaczenia i lokalne knajpki. Jest profesjonalistą, ale daleko mu do kapitanów wydających rozkazy. Dba o Wasze bezpieczeństwo, wysłucha gdzie chcecie płynąć i co zobaczyć, ale podejmuje ostateczną decyzję w oparciu o prognozę pogody i dystans jaki macie do pokonania.

A co jeśli Paczka jest ||firmowa||?

To świetnie! Organizujemy również imprezy firmowe na 2, jaki i na 10 jachtów. Głównie w Chorwacji. Ale może być też Grecja, a nawet Karaiby. Skontaktuj się z nami….

Flotylla - co to takiego?

Flotylla, to grupa jachtów przemieszczająca się z miejsca na miejsca w miarę razem. Jest jacht prowadzący i osoby, które czuwają nad uczestnikami i informują o kolejnych etapach. Dedykowana jest ludziom, którzy chcą sami poprowadzić swój jacht, ale nie znają danego akwenu, albo osobom, które nigdy nie pływały, a lubią przebywać w większej grupie osób 🙂
Flotylle organizowane są w Chorwacji, Grecji, we Włoszech i na Karaibach (Brytyjskie Wyspy Dziewicze).
To jak? Który wariant jest Ci bliższy?

FreshMail.pl